O mnie

Witaj na MathSpace.pl!

Zapewne, podobnie do mnie, interesujesz się matematyką, fizyką, kosmologią lub ogólnie pojętymi naukami ścisłymi. Celem bloga jest zbieranie i prezentowanie różnych ciekawostek i przemyśleń mogących zaciekawić pokrewne do nas osoby. Nie znajdziesz tu twardych naukowych definicji, raczej poszukuj różnego rodzaju intuicji z naciskiem na popularno-naukowy przekaz.

Kilka słów o mnie. Nazywam się Mariusz Gromada. Urodziłem się w 1980 roku, obecnie mieszkam w Warszawie. Jestem absolwentem matematyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Zawodowo zajmuję się budową relacji z klientami w oparciu o pogłębioną analitykę danych – po szczegóły kliknij tutaj.

Dlaczego matematyka?

  • bo jest myślą samą w sobie, tzn. jej uprawienie nie wymaga empirycznego doświadczenia (choć często takowe doświadczenie inspiruje)
  • bo daje doświadczenie estetyczne, jest to forma sztuki
  • bo jest niezwykle efektywnym narzędziem do opisu rzeczywistości
  • bo nadaje się świetnie do rozwiązywania problemów
  • bo pozwala na ciekawy rozwój zawodowy (tak, tak – matematyk to dziś deficytowy towar)

Pozdrowienia i miłego czytania!

Mariusz Gromada

Mariusz Gromada

Poza Liczbami: Inne Twórcze Przestrzenie

Matematyka i muzyka są ściśle powiązane przez rytm, harmonię i struktury

Matematyka i muzyka są ściśle powiązane przez rytm, harmonię i struktury, które wykorzystują matematyczne wzory i proporcje do tworzenia estetycznych i emocjonalnych doznań. Z nieśmiałą ekscytacją przedstawiam moją pierwszą poważniejszą kompozycję, w której starałem się uchwycić te połączenia.

I Am Here – RELEARN – Mariusz Gromada (2024)
I Am Here – RELEARN – Mariusz Gromada (2024)
Deep Under – RELEARN – Mariusz Gromada (2024)
Deep Under – RELEARN – Mariusz Gromada (2024)

Scalar – zaawansowana aplikacja mobilna z silnikiem matematycznym mojego autorstwa

Views All Time
Views All Time
9233
Views Today
Views Today
1

12 komentarzy

  1. Witaj Mariusz!

    Chciałbym cię przekonać do publikowania na portalu newsowo-blogowym, który wkrótce uruchamiam. Zależy mi na tym, żeby znaczące miejsce w nim zajmowały treści ze świata nauki i techniki. Wiadomo, że nie będzie to główna treść, ale i tak sądzę, że wielu czytelników się nią zainteresuje. Nie mam nic więcej do zaoferowania niż tylko sława i popularność! 🙂 Daj znać, jeśli myślisz, że mógłbyś chcieć spróbować.

    Pozdrawiam serdecznie

    Robert Kowal

    1. Witaj,

      Obecnie prowadzę dwie strony, obawiam się, że mogłoby mi zabraknąć czasu i pomysłów 🙂

      Ale dzięki za propozycję.

      Pozdrowienia

  2. Dzień dobry,

    Super stronka artykuły bardzo przydatne dla osoby studiującej data mining. Chciałbym zapytać czy używa Pan jakiegoś szablonu strony internetowej czy tworzy ją sam od zera?

    Pozdrawiam,
    Przemysław Kopycki

  3. Verím, že toto budeš vedieť prečítať, schválne píšem v bratskej slovenčine. Skúsil som tvoj Parser na C# (ktorý je funkčný aj pre ďalšie jazyky) a si #1 vo funkčnosti. Perfektné, iní slováci/češi nech tiež vyskúšajú.

    Diki za inšpirácie a prajem Ti veľa úspechov.

    Miro

  4. Fajny blog, pierwszy raz trafiłem i jeszcze zajrzę, szkoda ze tak mało zajrzeń i komentarzy bo wlozyles sporo pracy 🙂 w kazdym razie dzięki.

    Mam pytanie, co sądzisz [?], czy badania z próbami rzędu 40-50 osób mają w ogole sens? Niby nie trzeba nie wiadomo jak wielkich prob, bo z tego co kojarze blad jest rzędu 1/sqrt[n], ale tak male grupy to chyba przesada? Czy się mylę?

    1. Piotrek – dzięki 🙂

      40-50 osób – jakiś sen jest, zależy co i jak dokładnie chcesz zbadać.

      Pozdrowienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *