Kilka dni temu Google udostępnił na zasadzie open source (licencja Apache 2.0) własną platformę „TensorFlow” przeznaczoną do uczenia maszynowego. TensorFlow obecnie wspiera większość usług Google, między innymi transkrypcja mowy na tekst, rozpoznawanie pisma ludzkiego, Google Translate, rozpoznawanie i kategoryzowanie obrazów, Gmail, i wiele innych. TensorFlow dostarcza wysokowydajne API w językach C++ i Python również w wersjach dla urządzeń mobilnych.
Geneza powstania TensorFlow
TensorFlow jest następcą rozwiązania DistBelief (Large Scale Distributed Deep Networks), którego Google używał z sukcesem od 2011 roku np. zwyciężając w konkursie Large Scale Visual Recognition Challenge 2014. DistBelief koncentrował się wyłącznie na sieciach neuronowych i był mocno osadzony w infrastrukturze Google, co uniemożliwiało udostępnienie platformy w ramach open source.
Na stronie www.tensorflow.org znajdziecie kody, pakiety instalacyjne, tutoriale i dokumentacje.
Pozdrowienia,
Mariusz Gromada
Poza Liczbami: Inne Twórcze Przestrzenie
Matematyka i muzyka są ściśle powiązane przez rytm, harmonię i struktury
Matematyka i muzyka są ściśle powiązane przez rytm, harmonię i struktury, które wykorzystują matematyczne wzory i proporcje do tworzenia estetycznych i emocjonalnych doznań. Z nieśmiałą ekscytacją przedstawiam moją pierwszą poważniejszą kompozycję, w której starałem się uchwycić te połączenia.
Cześć
Polecam ciekawe WEBinarium 🙂
https://webinaria.proidea.pl/kurs/tensorflow-od-zera-do-jeden/